MXTech Sp. z o.o.

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Kontrola pociągów

Monitory promieniowania PM5000A/B/C gamma, neutronowe i gamma-neutronowe do kontroli transportu kolejowego, stosowane są w połączeniu z systemem licznika kół pozwalającego na określenie wagunu, który wywołał alarm. Mogą być też wyposażone w system nadzoru wideo oraz połączone ze zautomatyzowanym stanowiskiem operatora, co umożliwia natychmiastową reakcję i pozwala dokumentować zdarzenia wykrycia źródeł promieniowania jonizującego.

Kolejowe monitory przeznaczone są do zabudowy w punktach kontroli celnej i na przejściach granicznych w celu przeciwdziałaniu nielegalnemu przemieszczeniu materiałów jądrowych i radioaktywnych przez granice państw i na ich terenie. Wszystkie modele monitorów serii РМ5000 są konstruowane z wykorzystaniem uniwersalnego bloku detekcji gamma i promieniowania neutronowego.

Bloki detekcji montowane są na specjalnych metalowych stojakach ustawionych na podłożu betonowym. Pracują bez zakłuceń w warunkach wysokich wibracji i przy zakłóceniach elektromagnetycznych spowodowanych siecią i przejazdem transportu kolejowego. 

PM5000B

 

Jesteśmy partnerem:     Steelalive                         

xStrona korzysta z plików cookies oraz programów automatyzujących w celu profilowania zgodnie z Polityką Prywatności. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień przeglądarki