MXTech Sp. z o.o.

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Stacjonarne monitory promieniowania

Monitory promieniowania –  to bardzo wrażliwe systemy stacjonarne, przeznaczone do zapewnienia kontroli i zapobiegania nielegalnemu przemieszczeniu jądrowych i radioaktywnych materiałów przez granice obszarów chronionych. Radiometryczne bramki są używane do kontroli transportu drogowego i kolejowego, pieszych i ładunków.

Systemy monitorów promieniowania firmy POLIMASTER są powszechnie stosowane do kontroli przejść granicznych, celnych, lotnisk, elektrowni jądrowych. Są wykorzystywane w przedsiębiorstwach przemysłu wydobywczego, zakładach hutniczych i utylizacji odpadów.

Bramki radiometryczne РМ5000А w wielu swoich parametrach są jednymi z najlepszych na świecie. Spełniają one współczesne wymogi międzynarodowe i krajowe, w tym wymagania ASTM (USA), GOST (Rosja) i programy ITRAP (MAEA). Systemy monitorów wyposażone są w detektory gamma i promieniowania neutronowego. Mają możliwość wymiany danych z komputerem i łączności ze służbami odpowiedzialnymi za kontrolę promieniowania. 

Charakterystyczną cechą monitorów firmy Polimaster jest modułowa zasada budowy systemu. Monitor składa się z niezależnych, uniwersalnych, podstawowych bloków detekcji gamma i promieniowania neutronowego. Modułowa zasada budowy daje możliwość konfiguracji monitorów w zależności od wymagań klienta, co do wielkości kontrolowanej strefy oraz czułości. Od małych monitorów do kontroli pieszych do bardzo dużych systemów kolejowych.

Wszystkie monitory mogą być połączone w jedną sieć, kontrolowaną ze zdalnego punktu kierowania lub centrum dowodzenia. Integracja sieci pozwala łatwiej i szybciej rozwiązać następujące zadania:

  • Zwiększenie efektywności pracy służb celnych i granicznych w zakresie kontroli promieniowania na granicy;
  • Transmisja w czasie rzeczywistym informacji o stanie promieniowania i wczesne ostrzeganie o możliwości zanieczyszczenia promieniowego lub ataku terrorystycznego;
  • Tworzenie automatycznych raportów o efektywności kontroli nad ruchem jądrowych i radioaktywnych materiałów;
  • Zdalna diagnostyka stanu monitorów i kontrola ich pracy.

 

Jesteśmy partnerem:     Steelalive                         

xStrona korzysta z plików cookies oraz programów automatyzujących w celu profilowania zgodnie z Polityką Prywatności. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień przeglądarki